ASUS ROG Phone 8 serisi, yeni tasarımı ve Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile tanıtıldı

ASUS, geçen hafta Las Vegas’taki CES etkinliğinde ROG Phone 8 serisini küresel pazarda tanıttıktan sonra şimdi de bu seriyi Çin pazarında sundu. ROG Phone 8 ve 8 Pro, Çin’deki muadilleriyle aynı özelliklere sahip. Her iki telefon da birbirine çok benzerken, küçük farklılıklar içeriyor. ROG Phone 8 serisi, ROG Phone 7‘nin halefi olarak geliyor.

ASUS ROG Phone 8 serisinin Çin’deki fiyatı ve erişilebilirliği şöyle: ROG Phone 8’in 12GB ve 16GB RAM seçenekleri, her ikisi de 256GB dahili depolama ile sırasıyla 4.799 Çin Yuanı (yaklaşık 673$) ve 5.299 Çin Yuanı (yaklaşık 743$) fiyat etiketine sahip. ROG Phone 8 Pro’nun 16GB + 512GB modeli 5.999 Çin Yuanı (yaklaşık 841$), 24GB + 1TB konfigürasyonu ise 7.999 Çin Yuanı (yaklaşık 1.122$) olarak belirlendi. Her iki telefon da Çin’de ön siparişe açık ve satışlar 18 Ocak’tan itibaren başlayacak.

ASUS ROG Phone 8 serisi, yeni tasarımı ve Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile tanıtıldı

ASUS, ROG Phone 8 serisinde ağır oyun odaklı tasarımdan vazgeçerek, cihazları daha çok ana akım akıllı telefonlar gibi tasarladı. Telefonlar, hafif kutu şeklinde bir tasarıma, kare biçimli arka kamera modülüne ve çift tonlu arka panele sahip. Standart modelde özelleştirilebilir Aura RGB aydınlatma logosu bulunurken, pro modelde 341 LED’li mini-LED aydınlatma yer alıyor. ROG Phone 8 serisi, IP68 sertifikalı toz ve suya karşı dayanıklı. Her iki cihazda da oyun için AirTrigger düğmeleri ve 5 mıknatıslı hoparlör sistemi bulunuyor.

Geçmiş ROG Phone’lar ekran etrafında kalın çerçevelere sahipti. En son oyun telefonları artık her yandan ince çerçeveli, merkezde hizalanmış delikli bir ekrana sahip. ROG Phone 8 ve 8 Pro, 6.78 inç Samsung AMOLED ekran, FHD+ çözünürlük, 165Hz LTPO yenileme hızı, 2.500 nit zirve parlaklığı, entegre parmak izi tarayıcısı ve eldiven dokunmatik desteği ile donatılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir