Süper Kupa krizinin perde arkası! Hakan Fidan’dan Koç ve Özbek’e telefon

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Süper Kupa mücadelesi, kulüplerin Atatürk tişörtü ve pankart taleplerinin karşılanmaması nedeniyle ertelenmişti. 

YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Süper Kupa krizinin yaşandığı gecenin perde arkasını yazdı. Uzun bir süre Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Süper Kupa kriziyle ilgili yeni detaylar ise aylar sonra ortaya çıktı. Selvi, yazısında Hakan Fidan’ın Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i aradığını yazdı.

BAKAN FİDAN’DAN KOÇ VE ÖZBEK’E TELEFON

Selvi, Hakan Fidan’ın, Ali Koç ve Dursun Özbek’e, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yetişmiş birisi olarak siz benden daha mı Atatürkçüsünüz?” dediğini aktardı.

Abdulkadir Selvi’nin, ‘Suud fuarında Otokar, Atatürk fotoğrafı açtı mı’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde;

HAKAN FİDAN’IN SORUSU

Süper Kupa krizinin yaşandığı gece Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, olayın iki ülke ilişkilerine zarar verecek bir krize dönüşmesine izin vermeyen devlet adamlarımızdan biriydi. Hakan Fidan hem Dursun Özbek’e hem Ali Koç’a telefonda, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yetişmiş birisi olarak siz benden daha mı Atatürkçüsünüz?” diye soruyor. Dört dörtlük bir soru.ALİ KOÇ’A SORULAR

Söz konusu Suudi Arabistan olunca Ali Koç’a bazı sorular sormak kaçınılmaz oldu.

1- Ali Koç, Riyad’daki fuarda Otokar’ın standında çerçeveli Atatürk fotoğrafı bulundurdunuz mu?

2- Suudi Arabistan’daki fuarda Otokar görevlilerinin Atatürk resimlerinin yer aldığı tişörtleri giymelerini zorunlu kıldınız mı?

3- Otokar standında “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” pankartı açtınız mı?

Savunma Sanayii Fuarı, Otokar ve Atatürk resimleri ne alaka diyenler çıkabilir. Peki Süper Kupa maçı ve Fenerbahçe olunca niye ne alaka denilmiyor?

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir