AKP’den emekliye ek zam açıklaması: Bugün ön görüşmeyi yaptık

İşçi ve Bağ-kur emeklileri ilave zam olup olmayacağını merak ediyor. İlave zam, AKP Grup Başkanı Abdullah Güler‘e soruldu. Güler, çalışmaların devam ettiğini belirterek, önümüzdeki hafta yapılacak Kabine toplantısını işaret etti.

Grup Başkanı Abdullah Güler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla Meclis’te görev yapan gazetecileri ve Parlamento Muhabirleri Derneği’ni (PMD) ziyaret etti. AA’nın aktardığına göre Güler, emekliye ek zam ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Güler, emekli zammı üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Etki analizleri, bütçe imkanları, oransal manada artış değerlendirmesi Kabine’de önümüzdeki hafta değerlendirilir” ifadelerini kullandı.

Güler, şu ifadeleri kullandı:

“Asgari ücret artırıldığı için işveren desteğinin 700 liraya çıkarılması, kısa çalışma ödeneği ve diğer hususlarla ilgili 7-8 maddelik kanun teklifimiz var, ona çalışıyoruz.

Önemli olan bütçe imkanlarıyla karşılamaktır sadece bir oranın belirlenmesi artışın ortaya çıkması değil. Bütçeyi ortaya koymamız lazım bakanlığımız çalışıyor, bugün ön görüşmeyi yaptık.

Önümüzdeki haftaya kadar neticelenirse Kabine’de değerlendirilir sonra kanun teklifimize koyarız, üçüncü haftamızda netleştirmiş oluruz, çalışıyoruz.

Bizim kanun hazırlığımız zaten vardı. Asgari ücret artırıldığı için ilan edilen işveren desteği vardı 700 TL’ye çıkartılması, kısa çalışma ödeneği diğer hususlarla ilgili 7-8 maddelik bir paketimiz var ona çalışıyoruz, bunun içinde değerlendirilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir